Ölen Bebeğin Bakıcısı Hakkında Karar Verildi

Ölen Bebeğin Bakıcısı Hakkında Karar Verildi

İnegöl ilçesinde kreşte yemek yedikten sonra uyurken solunumu durması sonucunda dakikalar sonra fark ederek kucağına aldığı bebeği önüne geçtiği ambulanstaki sağlıkçılara teslim eden bakıcısı F.B. Çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


İkisi de çalışan Melike-İbrahim Memiş (40) çifti, üçüncü bebekleri Melisa Tuana'yı BurhaniyeMahallesi Kemalettin Samipaşa Caddesi üzerindeki kreşe teslim etti. Dün Saat 14.00 sıralarında yemek yedirilen bebek, uykusu gelince, kreş çalışanları tarafından dinlenme salonundaki yatağa yatırıldı. Uyuduktan bir süre sonra istifra eden bebeğin solunumu kesildi. O sırada içeriye giren kreş öğretmeni bakıcı, moraran bebeği kendine getirmek istese de başarılı olamadı.


Bakıcı F.B., kollarındaki hareketsiz duran bebeği alıp kreşten koşarak yola çıktı ve o sırada başka bir hastayı taşıyan ambulansın önüne geçerek, bebeği sağlık görevlilerine teslim etti. Melisa Tuana bebek ambulansla götürüldüğü Devlet Hastanesi Acil Servisinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Olayın ardından Dernek Başkanı Şüpheli S.A. ve dernekte bakıcılık yapan F.B. Gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından 2 kadın da adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 2 kadından bakıcılık görevini yapan F.B. tutuklanırken, S.A. ise denetimli serbest kaldı. F.B. İfadesinde, ihmalin olmadığını söyleyerek, suçlu olmadığını belirttiği öğrenildi.


BAŞÖRTÜSÜNÜ KAPATTI


Adliyeden araca bindirilirken basın mensuplarının görüntülediği fark eden tutuklanan zanlı başörtüsünü yüzüne kapatarak araca bindi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER