KOSOVA’DA YABANCI DİL BİLGİ YARIŞMASI

Özel Devrim Kosova Ortaokulu İngilizce zümresi tarafından “Kosova Quiz Show” adıyla İngilizce bilgi yarışması düzenledi.

KOSOVA’DA YABANCI DİL BİLGİ YARIŞMASI

Dil bilgisi, kelime ve genel kültür sorularını 20 saniye içerisinde cevaplayan 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri kıyasıya yarıştı. Tüm şubelerden yarışmacıların yer aldığı Kosova Quiz Show yarışmasında tüm soruları doğru cevaplayan 5/C sınıfı öğrencilerinden Asilay Berra Yakışıklı, İlke Efe Akkul, Ziya Efe Ünver ve Doruk Kağan Çeçen 5. sınıflar şampiyonu, 6/E sınıfı öğrencilerinden Hasan Can Emirli, Muhammed Uğur Koçak, Yiğit Karabulut, Yusuf Asaf Yiğit 6. sınıflar şampiyonu ve 7/B sınıfı öğrencilerinden İpek Akçalı, Safa Akış ve Hasan Mert Uğur 7. sınıflar şampiyonu oldular.

Okulda düzenlenen törende şampiyon öğrencilere madalyaları takdim edildi. Törende konuşan Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü Erol Baştürk, “Özel Devrim Kosova İlkokulu ve Ortaokulu olarak yabancı dil öğrenimine verdiğimiz önemi yıllar içerisinde defalarca kez gösterdik. Yapılan araştırmalarda görüldüğü üzere ülkemizde yabancı dil öğretiminde istenilen dönütlerin alınamamasının sebebi motivasyon eksikliğidir. Motivasyon ve kendine güven dil öğreniminde bireyi direkt etkileyen iki önemli faktördür. Bizde mutlu çocukların okulu olarak yabancı dil eğitiminde motivasyonun ve kendine güvenin önemini çok iyi bildiğimiz için bu tür yarışmalara önem veriyoruz. Heyecanlı bir yarışma oldu. İzleyenlerde keyifli anlar yaşadılar. Yarışmaya yoğun bir ilgi vardı. Öğrencilerimizin yabancı dile ne kadar yatkın olduklarını gözlemleme fırsatını bulduk. Büyük bir özveri ile çalışan yabancı dil öğretmenlerimizi yürekten kutlarım” dedi. KURUM BÜLTENİ

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 22:46

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER