BASKETBOLDA ŞAMPİYON; KOSOVA

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Genç Erkekler Basketbol takımı grubundaki tüm maçları kazanarak İnegöl Belediye Başkanlığı kupasını kazandı.

BASKETBOLDA ŞAMPİYON; KOSOVA

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesini 86-64, Naire Çikayeva Anadolu Lisesi’ni 67-24, Sınav Koleji’ni hükmen 20-0, grubun son maçında zor geçmesi beklenen maçta Özel Elit Grup Anadolu Lisesi’ni 71-33 yenerek grubunu birinci tamamlayan Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Genç Erkekler Basketbol Takımı yarı finalde Hacı Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 75-60 yenerek adını finale yazdırdı. Finalde Kaan Sungur’un hırçın oyunu, Ahmet Emin Yıldırım’ın rakibine oynama fırsatı vermemesi, Yusuf Güner’in isabetli üç sayılık atışları, Ahmet Berk Ayas’ın oyun kuruculuğu, Rahim Hasanlar ve Ebubekir Ünlü’nün pota altındaki inanılmaz top çalmaları, Sefa Tuna Yeşilgül’ün şov yapması ve etkili pasları, Ömer Doyan’ın oyun içi etkili performansı sayesinde Özel Elit Grup Anadolu Lisesi’ni üstün bir oyundan sonra 74-40 yenerek yenilmezlik unvanını korudu ve Belediye Başkanlığı kupasının sahibi oldu.

Okul bahçesinde düzenlenen törende öğrencileri kürsüye çağıran Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Müdürü Erol Baştürk, “Bize her türlü desteğini esirgemeyen Kosova Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Kosova olmak üzere, sevgili sporcu öğrencilerime, basketbol koçumuz Batuhan Yeşilova’ya, beden eğitimi öğretmenlerimiz Ahmet Güzel ve Refik Şaffak’a ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. 7 takımla girdiğimiz müsabakalarda 3 şampiyonluk ve bir ikincilik kazandık. Elde edilen başarılardan dolayı çok mutluyum” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER