İNEGÖLSPOR FUTBOL OKULU SON ERDİ

İNEGÖLSPOR FUTBOL OKULU SON ERDİ

İnegölspor’un altyapısı tarafından düzenlenen yaz futbol okullarına katılan sporcular için sertifika töreni düzenlendi. Toplam 2 dönem düzenlenen futbol okullarına toplam 600 sporcu katılarak eğitim gördü. Başarılı bulunan sporcular altyapıya seçildi.

İnegölspor tesislerinde düzenlenen sertifika törenine Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu, Teknik Direktör Hasan Erkin Şimşir, Gençlik Gelişim Program Sorumlusu Özgür Şahin, altyapı hocaları ile sporcu velileri katıldı.

Sertifika töreni öncesi açıklama yapan Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu, yaz futbol okullarına katılarak eğitim gören öğrencileri tebrik etti.

Teknik Direktör Hasan Erkin Şimşir ise, “Çocuklar öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Bizde sizin bulunduğunuz bu durumlardan geçtik. Sizden ricam önce okumanız, eğitiminizi tamamlamanız. Pandemi sonrasında inşallah okullarınızda başarılı olursunuz. Hayattan umduğunuz şeylerin gerçekleşmesini diliyorum. Tekrardan başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik Gelişim Program Sorumlusu Özgür Şahin, “Temmuz ayında startını verdiğimiz futbol yaz okulu çalışmalarımız ağustos ayı sonunda tamamlandı. İki dönem olarak planladığımız çalışmalar neticesinde birçok sporcu ile tanışma fırsatı yakaladık. Yetenekli, gelecek vadeden ve futbola yatkın sporcularımızı altyapımıza kazandırma şansımız oldu. Pandemi döneminde evlerinde hareketsiz kalan çocuklarımız yaz okulu ile şenlik havasında iki ay boyunca spor yaptılar. Stadyum da, profesyonel takım sahasında ve altyapı sahasında eğlenceli çalışmalar ile kendilerini gösterme şansları oldu. Birinci ve ikinci dönem yaklaşık 600 sporcumuzun katılımı ile 2021 futbol yaz okulunu tamamlamış olduk. Antrenör arkadaşlarım bu yoğun süreçte çok yoruldular. Çalışmalar boyunca fedakarca çalışan tüm antrenör arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Yaz okulları İnegöl’de birçok kulüp tarafından ve belediyemiz bünyesinde farklı spor branşlarında çalışmalar yapıldı” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ÇOK ŞANSLI”

“Bu yönden çocuklarımız çok şanslılar konusunda uzman tecrübeli, fedakarca çalışan antrenör arkadaşlarımız çeşitli kulüplerimizin içerisinde sporculara hizmet etmektedirler” diyen Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İlçe olarak da spora yatkın çocuklara sahibiz ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek durumundayız. Duyarlı velilerden isteğim 2 yıldır evlerinde olan çocuklarımızı branş aramaksızın bir spor kulübüne yollamaları. Spor ile uğraşan çocukların süreç içerisinde daha başarılı oldukları görülmektedir. Gelecek nesiller bizim her şeyimiz bu konuda velilerimizden ve sporcularımızdan daha fazla fedakarlık bekliyorum. Yaz okulunu sorunsuz bir şekilde tamamladık ve artık çalışmalarımızı kış okulu olarak yapacağız. Havaların soğumasıyla da kapalı sahalarda çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz. Velilerden çocuklarını kış spor okuluna çocuklarını yollamalarını bekliyorum. Yaz okulu kapanış törenine katılan Hasan Erkin Şimşir hocamıza, kulüp başkanımız Kani Ademoğlu’na ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.”

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER