İNEGÖLLÜ GURBETÇİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

İNEGÖLLÜ GURBETÇİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Belçika’da yaşanan İnegöllü gurbetçi, Kıbrıs Gazisinin 94 yaşındaki annesine tekerlekli sandalye hediye etti.

İnegöllü gurbetçi Yahya Tatar, Devlet Hastanesinin başlattığı destek kampanyasına bir adet tekerlekli sandalye bağışladı. İnegöl Muharip Gaziler Derneği yönetimi, bağışlanan sandalyeye talip oldu. İnegöllü Kıbrıs Gazi Niyazi İlgöz’ün 94 yaşındaki annesi Arzu İlgöz için sandalyeyi talep eden İnegöl Muharip Gaziler Derneğine, Devlet Hastanesi yönetimi olumlu dönüş yaptı. Hastane yönetimi ve İnegöl Muharip Gaziler Derneği yönetimi önceki gün, İnegöllü gaziyi evinde ziyaret ederek, sandalyeyi gazinin annesi Arzu İlgöz’e teslim ettiler.

Konu hakkında açıklama yapan İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen, “Dünya Sağlık Örgütünün tanımına göre Sağlık, "Bedenen, ruhen ve sosyal açıdan iyilik olma halidir". O halde sağlık hizmeti sunma görevini ifa eden kurum ve kuruluşlar, hitap ettiği toplumun sosyal ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalıdır. "Yaşayan ve Yaşatan Hastane/ Sosyal Hastane" düsturu ile hizmet verme gayreti gösteren hastanemiz, halkımıza sosyal açıdan da destek olmanın hazzını yaşıyor. İnegöl Devlet Hastanesi Ailesi olarak temin ettiğimiz tekerlekli sandalye, ihtiyacı olan Kıbrıs Gazisi abimiz Niyazi İlgöz'ün muhterem annesine kullanımı için teslim edildi. Bu sosyal dokunuşa ve hayrımıza vesile olan sayın Yahya Tatar, İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanımız Selami Seymen ve sosyal hareketlerimize öncü ve destek olan tüm çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selami Seymen’de sandalyeyi bağışlayan İnegöllü gurbetçi Yahya Tatar’a örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER