KIRSAL MAHALLELER ASFALTLANIYOR

İnegöl Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin ana arterleri başta olmak üzere kırsal mahallelerde de asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.

KIRSAL MAHALLELER ASFALTLANIYOR

İnegöl Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin ana arterleri başta olmak üzere kırsal mahallelerde de asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.

Devam eden asfaltlama çalışmalarını inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İnegöl Belediyesinin kırsal mahallere pek çok alanda önemli hizmetler götürmeye çalıştığını belirterek, “Bu maksatla tarımsal üretimde verimliliği arttırmak ve bilinçli tarım yapılabilmesi adına çiftçilerimize eğitim seminerleri düzenledik. Tarımda yaşanan olumsuzlukları en aza indirmek ve gerekli tedbirleri daha öncesinden alabilmek adına Çitli mahallesinde erken uyarı sistemi oluşturuldu. Tarımsal arazilerde ekili ve dikili olan tarlaların ve içindeki ürünlerin korunması, tarımsal üretimde zarar ziyanın önlenerek üretim standartlarının yükseltilmesi amacıyla Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi kuruldu. Ayrıca ilerleyen günlerde Kayapınar Mahallemizde temeli atılacak Ürün Toplama Merkezi ile çiftçimizin daha kaliteli ürün üretmesi, ürünlerin tek merkezde toplanabilmesi, ürünlerin ambalajlanması, depolanması ve pazarlanması noktasında önemli bir kazanım sağlanacaktır” dedi.

YOL MEDENİYETTİR

Bugüne kadar kırsal mahallelerde Köy Konakları, meydan düzenlemeleri, köprü yapımları, tretuvar çalışmaları ve peyzaj çalışmaları gibi pek çok çalışma yapıldığını ve bu çalışmaların aciliyet durumuna göre belli bir plan doğrultusunda yapılmaya devam edeceğini belirten Yiğit, “Bilindiği üzere yol medeniyettir ilkesinden hareketle başta şehir merkezi olmak üzere şehrin tüm bölgelerindeki asfalt eksikliklerini gidermek adına kırsal mahallelerimizde muhtarlarımızdan gelen talepler doğrultusunda İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz, İnegöl´de yaşayan tüm hemşerilerimize eşit hizmet götürmek. Bu sebeple İnegöl´ümüzün her bir köşesini ihya ederek, hep birlikte daha güzel bir şehirde yaşamanın yolunu arıyoruz” dedi.

HİÇBİR İHTİYACI GÖZ ARDI ETMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Yardımcısı Yiğit, “Başkanımız Alinur Aktaş, şehir merkezinde ne varsa, kırsal mahallelerde de aynı hizmet olacak mantığıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Dolayısıyla kırsal mahallelerdeki asfalt çalışmalarını kendisi yakinen takip etmektedir. İnegöl Belediyesi olarak ilçemizde ana caddeleri İnegöl´e yakışır hale getirilirken, kırsal mahallelerde oluşan yollardaki bozukluklar da yeniden asfaltlanmaya ya da onarılmaya devam ediliyor. “Bu kapsamda Hocaköy Mahallemizde 3 bin 500 metre uzunluğundaki yola 8 santimetre kalınlığında 4 bin 600 ton PMT ve 5 bin 300 ton asfalt kaplama, Bilal Mahallemizde bin 100 metre uzunluğundaki yola 8 cm kalınlığında bin 500 ton PMT ve bin 700 ton asfalt kaplama çalışması yapılmıştır. Kozluca Mahallesi ile (Osmaniye Kavşağı) ile Yeniyörük mahallemiz arasında kalan yolda da çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 4 bin 500 metre uzunluğundaki yola 8 cm kalınlığında 4 bin 750 ton PMT ve 6 bin 300 ton asfalt kaplama çalışması yapılmaktadır. İnegöl´ün yaşanabilir ve marka şehir olma yolundaki çalışmalarımızı sürdürürken, hiçbir ihtiyacı göz ardı etmeden çalışıyoruz. Yol bu ihtiyaçların en başında geliyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da merkez ya da kırsal mahalle ayrımı gözetmeden İnegöl Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan her noktaya hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2015, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER