TERK EDİLMİŞ BEBEĞİN SÜT ANNESİ OLDU

TERK EDİLMİŞ BEBEĞİN SÜT ANNESİ OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 'ATT Büşra ve süt kızı' başlıklı bir video paylaştı. Duygulandıran görüntülerde, terk edilmiş 14 aylık bebeği, kendi bebeğiymiş gibi emziren Acil Tıp Teknikeri (ATT) Büşra Durmaz isimli sağlık çalışanın hikayesine yer verildi. Bakan Koca, istek üzerine bebeğin adını da sağlık çalışanının koyduğunu belirtti.

İstanbul'un Pendik ilçesinde görev yapan Acil Tıp Teknikeri Büşra Durmaz isimli sağlık çalışanı, terk edilmiş 14 aylık bebeğin aç olduğunu fark edince, kendi bebeği gibi emzirdi.

"İSTEK ÜZERİNE ADINI O KOYDU"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanının videosunu, "ATT Büşra ve süt kızı" notuyla paylaşarak, "Ertesi gün hastaneye gidip ilgilendi. Ona bebeğinin elbiselerinden giydirdi. İstek üzerine adını o koydu: Nisa Mihriban." ifadelerini kullandı.

ACİL TIP TEKNİKERİ TERK EDİLMİŞ BEBEĞE SÜTANNELİK YAPTI

İstanbul Pendik'te görev yapan acil tıp teknikeri Büşra Durmaz, terk edilmiş bir bebeğe sütannelik yaparak, ona 'Nisa Mihriban' adını verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Pendik'te görevli Acil Tıp Teknikerimiz Büşra, terk edilmiş bir bebek vakasına gitti. 14 aylık bebeği olan Büşra kardeşimiz aç bebeği kendi bebeği gibi emzirdi. Ertesi gün hastaneye gidip ilgilendi. Ona bebeğinin elbiselerinden giydirdi. İstek üzerine adını o koydu: Nisa Mihriban.' ifadesini kullandı.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER