Mobilyacıların Sorunları Meclise Taşınacak

Mobilyacıların Sorunları Meclise Taşınacak

MÜSİAD İnegöl Şubesi, son bir aydır ciddi anlamda mobilya sektörünü rahatsız eden sorunları içeren raporunu Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine iletilmek üzere MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun’a  sundu.

Özellikle üyelerinden gelen şikayet üzerine mobilya sektöründe faaliyet gösteren koltukçu üyelerin, Şubat ayından bu yana süre gelen sünger zamları, cam ve ayna tedariki ile ihracat yapan üyelerin Suudi Arabistan ile yaşanan ticaret sıkıntısı üzerine harekete geçen MÜSİAD İnegöl Şubesi, tüm bu sorunları rapor haline getirerek sorunların çözüme kavuşturulması amacı ile geçtiğimiz günlerde MÜSİAD İnegöl Başkanı Mehmet Döngel, MÜSİAD Genel Merkezde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’a hazırlanan raporu T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a iletilmek üzere teslim etmişti.

Geçtiğimiz hafta MÜSİAD İnegöl Şubesini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetimine ziyaret esnasında konu hakkında bilgi verilmiş, bu ziyarette MHP İlçe Başkanı yaşanan bu sorunları içeren raporu MHP Genel Merkezine iletmek istediklerini belirtmişti. Dün MHP İlçe Teşkilatına iadeyi ziyarete giden MÜSİAD İnegöl Şubesi Yönetimi, ziyarette sünger zamları, cam ve ayna noktasında yaşanan sorunları içeren raporu MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun’a iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, ülke ekonomisinin can damarı olan iş insanlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulmasını parti olarak çok önemsiyoruz. MÜSİAD ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarındandır. Hazırladıkları raporu bizlere teslim ettiler. Bizde bu raporu Genel Sekreterimiz Bursa Milletvekilimiz Sn İsmet Büyükataman’a teslim edeceğiz ve konunun TBMM’ye taşınması noktasında çalışma yapacağız diye konuştu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan MÜSİAD İnegöl Başkanı Mehmet Döngel, mobilyanın başkenti olan şehrimizin mobilya ihracatında ciddi rolü olan üyelerimizin son birkaç aydır özellikle Suudi Arabistan, sünger zamları, cam ve ayna tedariği noktasında ciddi rahatsızlıkları vardı. MÜSİAD İnegöl Şubesi olarak özellikle üyelerimizden gelen bu şikayetlere kayıtsız kalamazdık. Tüm şikayetleri dinledik ve çözüm önerileri ile birlikte bir rapor hazırladık. Hazırladığımız bu raporu T.C. Ticaret Bakanımız Sn Ruhsar Pekcan’a sunulması ve konunun takipçisi olunması açısından MÜSİAD Genel Başkanımız Sn Abdurrahman Kaan’a teslim ettik. Şimdide Konunun her kesim tarafından sahiplenilerek çözüme kavuşturulması için MHP İlçe Başkanımıza raporumuzu teslim ettik. İnşallah bir an evvel çözüme kavuşması için mücadele edeceğiz. Bir kez daha ilgileri için, bizleri misafir ettikleri için İlçe Başkanı Sn Aytekin Torun ve Yönetim kuruluna teşekkür ederim dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER