15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN 249 METRELİK BAYRAK

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İlçe Kaymakamlığı ve İnegöl Belediyesi tarafından yürüyüş düzenlendi. Atatürk anıtı önünden başlayıp Milli İrade Meydanında sona eren yürüyüşte, vatandaşlar 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden 249 şehidin adını taşıyan, 249 metre uzunluğunda ki bayrağı taşıdı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN  249 METRELİK BAYRAK

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yılında 15 Temmuz’u unutmamak ve şehitleri anmak maksadıyla, İlçe Kaymakamlığı ve İnegöl Belediyesi tarafından, binlerce vatandaşın katılımıyla Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi. Atatürk anıtında toplanan vatandaşlar, İnegöl tarihi mehter takımı eşliğinde Demokrasi Meydanına kadar yürüdü. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan İnegöllüler, yürüyüş sırasında ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ diye bağırdı.

İlçe protokol üyelerinin de katıldığı yürüyüşte, 15 Temmuz şehitlerinin isminin yer aldığı 249 metrelik Türk Bayrağı açıldı. 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanların adını taşıyan bayrak, Atatürk Anıttan yürüyüşün tamamlandığı Demokrasi Meydanına kadar yüzlerce kişi tarafından taşındı. Renkli görüntülerin yaşandığı anları ise birçok vatandaş cep telefonlarıyla ölümsüzleştirdi. Yürüyüşün ardından binlerce vatandaş, demokrasi nöbetine başladı.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER