BAKAN MÜEZZİNOĞLU´NDAN ZİYARET

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İnegöl´de meydana gelen otobüs kazasında yaralanan kadınları hastanede ziyaret etti.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU´NDAN ZİYARET

Sendikanın organizasyonuyla 8 Mart Kadınlar Günü programı için Ankara´ya giden kadın işçileri taşıyan otobüsün İnegöl´de kaza yapması sonucu 7 kişi öldü, 34 kişi yaralandı. Yaralılar çeşitli hastanelere kaldırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ölenlere Allah´tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Müezzinoğlu, "Çok ağır bir tablo. Yüce Rabbim sizleri sevdiklerinize bağışlasın" dedi.

Doktorlardan bilgi de alan Müezzinoğlu, kadının emeğin asli unsuru olduğunu ifade ederek, "Doğururken emek veriyor. Büyütürken emek veriyor. Bütün bu emeğin karşılığını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde anmamız mümkündür ama hakkını verebilmemiz mümkün değildir. Bu acı hadise vesilesiyle kadınımızın hukukunu daha güçlü bir şekilde merkeze alabilmemize vesile olmasını temenni ediyorum. Yarın onların kutlayacağı bir gündü ama Türk iş camiası için buruk bir anı gününe dönüştü ne yazık ki" dedi.

İNSAN HATASI

Trafik kazalarının büyük oranda insan hatasından oluştuğunu da ifade eden Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: "Keşke daha tedbirli ve daha duyarlı olunabilse. Özü itibariyle yağışlı bir gün değil, karlı bir gün değil, otoban bir yol. Tabii işin bu boyutunu Emniyet ve Trafik değerlendirecektir. Bize düşen acıları paylaşarak azaltmaktır. Burada 7 vefat eden emekçi kadınımızın ailelerini ziyaret ettik. Şu anda morgda son cenaze otopsisi yapılıyor, o da teslim edilecek ailelere. Bizim görevimiz, acıları paylaşarak azaltmaktır. Esasında yarın itibariyle paylaşarak büyütecekleri bir mutluluk için Ankara´ya gidiyorlardı, Sayın Cumhurbaşkanımızla buluşabilmek için gidiyorlardı. Ama böyle bir acı oluştu, Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da taziye dilekleri var. Gelmeden, Ankara´dan hareket etmeden önce onlarla da bu acıyı paylaştık. Yarın Türk-İş´in bu Dünya Kadınlar Günü, Emekçi Kadınlar Günü 8 Mart dolayısıyla organize ettiği Ankara´daki toplantı da ertelendi. Gelecek yıllarda hem bu üzüntüyü paylaşacakları, hem bu üzüntüden emekçi kadın adına olumlu vesileler üretebilecekleri bir sürece de vesile olmasına da temenni ediyorum. Tekrar ailelerin başı sağ olsun, milletimizin başı sağ olsun, Türk-İş camiasının başı sağ olsun" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER