İNEGÖL’DE KARNE SEVİNCİ

İNEGÖL’DE KARNE SEVİNCİ

6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitim dönemi 21 Ocak’ta sona erdi, iki haftalık yarıyıl tatili başladı. Bazı öğrenciler ilk defa karne sevinci yaşadı, İnegöl’de 62 bin 200 öğrenci bugün karnelerini aldı.

Türkiye’nin dört bir yanında 18 milyon öğrenci karnelerini aldı. Pandeminin ardından 6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitim dönemi 21 Ocak’ta sona erdi, iki haftalık yarıyıl tatili başladı. İnegöl protokolü karne dağıtımı için Kocatepe İlkokulu’ndaydı. Okulda eğitim gören öğrencilerin karne heyecanına ortak olan protokol üyeleri, velilere karne uyarısı yaparak, karnenin öğrencilerden değerli olmadığı vurgusu yaptı. Bu yıl ilk kez karne alma sevinci yaşayan birinci sınıf öğrencilerinin mutluluğu ise yüzlerinden okundu.

Kaymakam Eren Arslan, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dündar’ın katıldığı tören bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, “2021-2022 eğitim öğretim yılının 1. dönemini bugün itibariyle çok şükür sıkıntısız bir şekilde tamamlıyoruz. İlçemizde toplam 62 bin 200 öğrencimizle karne heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm eğitim camiasına, velilerimize karne tatilinin hayırlı olmasını diyorum. Bu dönemin başarılı, mutlu ve huzurlu bitirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğretmenliğin dünyanın en şerefli meslek olduğunun altını çizen Doğru, “Ülkemizin kalkınması, refaha kavuşması ve sevgili çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması için gecenizi gündüzünüze katarak çalıştığınız için hepinize yürekten şükranlarımı sunarım. Yetiştirdiğiniz yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz, bayrağımızı her daim yükseklerde dalgalandırmak için mücadele edecek, büyüyen Türkiye´mizde en ön saflarda koşacak ve ter dökeceklerdir. Geçmişten güç alarak yarınlarına umutla bakan nesiller yetiştirmek mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Doğru şöyle konuştu; “Yaptığınız çalışmalarınızdan, gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Tatilde ailenizle, sevdiklerinizle bol bol vakit geçirmenizi, dinlenmenizi, kitap okuyarak, gezerek, oyun oynayarak 2. döneme yüksek enerji ile girmenizi tavsiye ediyor ve şimdiden sizlere iyi tatiller diliyorum. Değerli velilerimiz, karne notlarının çocuğunuzun bir değerlendirmesi değil, Eğitim öğretim dönemi boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğunu unutmayınız. Çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun bu durumu başarıya giden bir basamak olarak görmeli ve kesinlikle akranlarıyla kıyaslamamalısınız.”

Konuşmanın ardından protokol üyeleri, sınıflara geçerek öğrencilerin karnelerini dağıttı.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER