İşte İnegöl’ün Yeni Kaymakamı

İsmini İlk Biz Duyurmuştuk

İşte İnegöl’ün Yeni Kaymakamı

Kaymakam Şükrü Görücü’nün emekli olmasının ardından yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Milas Kaymakamı Eren Arslan atandı. Arslan’ın kısa süre sonra İnegöl’de göreve başlayacağı öğrenildi.

Kaymakam Şükrü Görücü’nün emekliye ayrılmasından sonra İnegöl Kaymakamlığı koltuğu boş kalmıştı. Yeni kaymakamın kim olacağı sorusu cevabını buldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Milas Kaymakamı Eren Arslan atandı.

Kaymakam Eren Arslan’ın yıllık izinde olduğu ve Ankara’ya çağrılarak atamanın tebliğ edildiği, Arslan’ın gerekli işlemlerin ardından kısa süre sonra İnegöl’de göreve başlayacağı öğrenildi.

Kaymakam Eren Arslan ile konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “15 Aralık 2016 tarihinde başladığım ve büyük bir aşkla görev yaptığım Milas Kaymakamlığı görevinden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun tensip ve takdirleriyle İnegöl Kaymakamlığı’na görevlendirildim. Alnımızın akıyla, başımız dik bir şekilde İnegöl’de de görevimizi yapacağız. Şuanda Ankara’dayım, önümüzdeki hafta içi büyük ihtimalle Milas ile ilişiğimi kesip, İnegöl’deki görevimize başlayacağız. Milas’ta yoğun bir çalışma tempomuz oldu. Çok güzel çalışmalara da imza attık. Milas bizim için özel bir yer. Bayrağımızın dalgalandığı her karış vatan sathında, bu Aziz Millete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime hamdolsun. Beni bu ulvi göreve layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

KAYMAKAM EREN ARSLAN KİMDİR?

1978 yılında Artvin- Şavşat'ta dünyaya gelen Arslan, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü'nden mezun oldu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Kaymakamlık mesleğine 2000 yılında Artvin Kaymakam Adayı olarak başladı. 4 Haziran-28 Eylül tarihleri arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu'nca düzenlenen Dil Kursu'nu başarıyla tamamladı. Adana'nın Aladağ ve Eskişehir'in Mihalgazi ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yapan Arslan, İngiltere Leicester Üniversitesi'nde eğitim gördü.

88. dönem Kaymakamlık Kursu'nu 2. olarak bitirdi. Bilecik-Pazaryeri İlçesi'ni tercih ederek 17 Mart 2004 tarihinde görevine başladı. 25 Ekim 2005 tarihinde Erzurum'un Olur İlçesine atanmıştır. 29.Eylül 2007 tarihli müşterek kararname ile Kilis Vali Yardımcılığına atanmıştır.

Dört yıl Kilis Vali Yardımcılığı görevinin ardından Karabük Eskipazar Kaymakamlığı'na atandı. 6 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan kararname ile Of Kaymakamlığı görevine atandı. 01.Aralık 2016 tarihinde yayınlanan müşterek kararname ile Milas Kaymakamlığına atanmış, 15 Aralık 2016 tarihinde Milas’a Kaymakam oldu. İngilizce bilen Arslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER