O İMAM İÇİN SENAGAL'DE SU KUYUSU AÇILACAK

O İMAM İÇİN SENAGAL'DE SU KUYUSU AÇILACAK

İnegöl Sanayi Camii Müştemilatı Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından caminin merhum İmamı Ahmet Arslaner adına Senegal’de su kuyusu açtırıyor. MÜSİAD İnegöl Şubesinin de destek verdiği kampanya kapsamında 26 bin Euro toplanması hedefleniyor.

1981 yılında açılan ve caminin ilk imamı olan Ahmet Arslaner, 1991 yılında kadar Sanayi Camiinde görev aldı. Akabinde Bursa Yıldırım’a atanan Arslaner, 1993 yılında hac görevinin yerine getirmek üzere Mekke’de bulunduğu sırada 2 Haziran’da vefat etti. Mekke’ye defnedilen Arslaner adına İnegöl Sanayi Camii Müştemilatı Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından bir kampanya başlatıldı. 26 bin Euro’ya mal olacak su kuyusuna Ahmet Arslaner’in ismi verilecek. Senegal’de yaptırılacak olan su kuyusu için başlatılan kampanyaya MÜSİAD İnegöl Şubesi de destek veriyor. 15 Mart’a kadar devam edecek kampanya için dernek yönetimi İnegöllü hayırseverlerden destek bekliyor.

Kampanya destek vermek isteyen vatandaşlar İnegöl Sanayi Camii Müştemilatı Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin IBAN No: 840020500009465044100002 B153 nolu hesabına bağışta bulunabilirler.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER