ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı yapıldı.

Önceki gün yapılan açılışa Belediye Başkan Vekili Ahmet Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Şube Müdürü Ayfer Er, bazı okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Okul Müdür Fatih Çalışkan, “TÜBİTAK‘ın desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda bugün açılışını yaptığımız fuarımızda toplam 21 projeyi 68 öğrencimiz 12 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir” dedi.

İnegöl Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kara ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican‘da söz alarak fuarı hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrencilerin projelerini tek tek inceledi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER