OKYANUS´TA 'ANNE-BABA VE ERGENLİK TUTUMLARI' SEMİNERİ

2016-2017 eğitim öğretim yılına iddialı bir giriş yapan İnegöl Okyanus Koleji yönetimi ve öğretmenleri, Cumartesi günü düzenlenen programda, Ortaokul velileri ile buluştu. Programa kahvaltı ile başlayan velilerin memnuniyeti yüzlerinden okunurken, kahvaltı sonrasında Okyanus Kolejleri Genel Merkezinden gelen Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Çiğdem Akğazade, “Anne-Baba ve Ergenlik Tutumları” ile ilgili seminer verdi. Veliler, “ergenlik dönemindeki sorunlarla nasıl başa çıkabiliriz” sorusuna yanıt buldular.

OKYANUS´TA 'ANNE-BABA VE ERGENLİK TUTUMLARI' SEMİNERİ

BİR MİLLETİN ÇOCUKLARI MUTLUYSA, O MİLLET MUTLUDUR

Seminer sonrası konuşan Ortaokul Müdürü Erdoğan Kızmaz, “Bir milletin çocukları mutluysa, o millet mutludur. Okyanus Kolejleri´nin amacı, güler yüzlü, geleceğe pozitif yaklaşan, özgüveni olan bireyler yetiştirmektir. Geçen hafta Anadolu Lisesi öğrencilerimize yönelik Okyanus Kolejleri Lise Rehberlik Bölüm Başkanımız sayın Bora Serhat Çeli öğrencilerimize moral motivasyon semineri verirken, bu hafta da velilerimize yönelik anne-babaların ergenlik dönemindeki çocuklarına karşı nasıl davranacaklarına karşı verimli bir seminer gerçekleşti” dedi.

Kızmaz, “Tüm anne-babaların bu seminere katılımı bizim için çok önemliydi. Bir taraftan öğrencilerimizin eğitimiyle ilgili çalışmalar yaparken, diğer taraftan çocuklarımızın eğitimiyle ilgili anne-babaların rolü ile ilgili bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Bizim için öğrenci-aile-okul üçgeninin sağlıklı olması ve güçlü olması önemlidir. Bu konuda etkili çalışmalarımız devam edecektir. Programımıza katılan velilerimize ve Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanımız Çiğdem Akğazade´ye teşekkür ederim” diye konuştu.

Öte yandan, seminer sonunda velilere “Katılım Sertifikaları” takdim edildi. KURUM BÜLTENİ

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER