BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU YAPILDI

BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU YAPILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümü münasebetiyle 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusunun 86’ıncısı Hikmet Şahin Kültür parkında 201 sporcu ve 44 takımın katılımıyla gerçekleştirildi.

Küçük kızlar 1200 metre, Küçük Erkekler 1500 metre, Yıldız Kızlar 2000 metre, Yıldız Erkekler 3000 metre, Genç Kızlar 3000 metre ve Genç Erkekler 5000 metre kategorilerinde düzenlenen koşularda dereceye giren sporculara ve okullara kupa ve madalyaları Kaymakam Eren Arslan, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İnegöl Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, İnegöl Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ve İnegöl İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel tarafından takdim edildi.

Dereceye giren Sporcular ve Okullar ise şöyle;

Küçük Kızlar 1200mt. Ferdi Sıralaması:

1. Elif BACAK – Sezai Karakoç O.O

2. Rojda UYSAL -  Organize Sanayi Böl. O.O

3. Hafsanur MORKOÇ - Sezai Karakoç O.O

4. Esra ÇOŞKUN - Sezai Karakoç O.O

Küçük Erkekler 1500mt. Ferdi Sıralaması:

1. Bünyamin TAŞ  – Sezai Karakoç O.O

2. Arda KALABALAIK – TOKİ M. Akif Ersoy O.O

3. Fatih BİLİCAN- Organize Sanayi Böl. O.O

4. Kadir YILDIZ - Organize Sanayi Böl. O.O

Yıldız Kızlar 2000mt. Ferdi Sıralaması:

1. Berna KOYUNCU – İstaş Kentaş O.O

2 Elanur ÇAKAN- Sezai Karakoç O.O

3. Büşra KEPENK - Sezai Karakoç O.O

4. Fatmanur YILDIRIM - Sezai Karakoç O.O

Yıldız Erkekler 3000mt Ferdi Sıralaması:

1. Mehmet AYDIN - Sezai Karakoç O.O

2.Furkan ÇETİNKAYA - Sezai Karakoç O.O

3. Ahmet Ali Ataş – Tahta Köprü O.O

4. Eyup TORUN – Küçük Yenice O.O

Genç Kızlar 3000mt. Ferdi Sıralaması:

1.İrem ÇAKIR – Spor Lisesi

2.Nisanur ACAR - Spor Lisesi

3.Rabia ÇAKAN - Spor Lisesi

4.Esmanur GÜLÜMSER – Naire Çikayeva A.L

Genç Erkekler 5000mt Ferdi Sıralaması:

1.Mert KUDA – Spor Lisesi

2.Taha BAŞIBÜTÜN - Spor Lisesi

3. İbrahim can ZORBA - Spor Lisesi

4.Ahmet YAZICI - Spor Lisesi

Küçük Kızlar 1200mt. Takım Sıralaması:

1.Sezai Karakoç O.O

2.Alanyurt O.O

3.Organize Sanayi Böl. O.O

4.Abdülhamithan O.O

Küçük Erkekler 1500mt. Takım Sıralaması:

1.Organize Sanayi Böl. O.O

2. Sezai Karakoç O.O

3.Toki Necip Fazıl Kısakurek O.O

4. Abdülhamithan O.O

Yıldız Kızlar 2000mt. Takım Sıralaması:

1. Sezai Karakoç O.O

2. Küçük Yenice O.O

3.Bakyapı H.A.B.O.O

Yıldız Erkekler 3000mt Takım Sıralaması:

1. Sezai Karakoç O.O

2. Küçük Yenice O.O

3. Bakyapı H.A.B.O.O

4. Tahta Köprü O.O

Genç Kızlar 3000mt. Takım Sıralaması:

1. Spor Lisesi

2.Yunus Emre M.T.A.L.

3.Altın Nesil A.L

4.Naire Çikayeva A.L

Genç Erkekler 5000mt Takım Sıralaması:

1.Spor Lisesi

2.Dörtçelik M.T.A.L.

3.N.M. Küçük Çalık AND.LİS.

4. Hacı Sevim Yıldız 5 M.T.A.L

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER