OKUL SERVİS GÜZERGAHLARI KARDAN TEMİZLENDİ

OKUL SERVİS GÜZERGAHLARI KARDAN TEMİZLENDİ

Aylar sonra bugün ders başı yapılan köy okullarında, kar yağışının ulaşımda aksamalara sebebiyet vermemesi adına İnegöl Belediyesi 15 ekiple eğitim öğretimin başladığı tüm kırsal mahallelerde servis güzergahlarını kardan temizledi.

Pandemi dolayısıyla aylardır eğitim öğretimin uzaktan devam ettiği ülkemizde, 15 Şubat tarihi itibariyle köy okullarında eğitimin başlayacağı açıklandı. Ancak Bursa’da yoğun kar yağışı nedeniyle bu tarih yine ertelenmek durumunda kalmıştı.

İnegöl’de kar tatilinin de sona ermesiyle birlikte köy okullarında eğitim öğretim bugün başladı. Okulların açılması öncesi İnegöl Belediyesi 95 kırsal mahallenin tamamında gerekli tedbirleri aldı. 15 ekip, akşamdan başlayarak sabaha kadar tüm kırsal mahalledeki okulların servis güzergahları ve okula gidiş yollarında kar temizliğini tamamladı. Taşımalı sistemin yoğun olduğu kırsal mahallelerde, özellikle mahalleler arası yollar ve okul çevrelerinin kardan temizlenmesi için çalışmalar yapıldı. Şuanda tüm köy okullarının yollarının ulaşıma açık olduğu ifade edildi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER