ŞEVKET AKEJ GÜVEN TAZELEDİ

ŞEVKET AKEJ GÜVEN TAZELEDİ

İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği olağan genel kurul toplantısı dün yapıldı. Kongre de mevcut başkan Şevket Akej güven tazeledi.

Dernek lokalinde düzenlenen kongrede yönetim kurulu ve denetleme kurulu raporlarının okunup, ibra edilmesinin ardından tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Şevket Akej üyelerin oy birliğiyle tekrar başkan seçildi.

Seçim sonrası bir konuşma yapan Başkan Akej, “Geçen 3 yıllık süre içerisinde yapılan çalışmalarımız, halkımızın teveccühünde bir karşılık gördü ve çalışmalarımıza daha da ivme katarak yol haritamızı yeniledik. Güçlü yönetim düsturunu devam ettirmek suretiyle üyelerimiz, bizlere bir kez daha fırsat tanıdılar. O nedenle herkese teşekkür ediyorum. Geçen dönem gerçekleştirdiğimiz etkinlik, sosyal ve kültürel aktivitelerde emeği geçen tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum ve yeni yapılanma sürecini de aynı heyecan ve tempo ile devam ettirmek istiyoruz. İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği olarak Çerkes ve Kafkas halklarının kültürünü yaşatmak için kimliğine ve gençlerine sahip çıkarak, güzel İnegöl’ümüze değer katma vizyonu ile yolumuza devam edeceğiz. Bağlı bulunduğumuz Kafkas Dernekleri Federasyonu ve Adigey Cumhuriyeti ile güçlü ilişkilerimizi devam ettirip, İnegöl başta olmak üzere, Güney Marmara ve Türkiye'de ki tüm Kafkas Dernekleri ile de bağımızı devam ettirerek toplumsal faydayı en üst düzeye taşımayı hedefliyoruz. Katılım sağlayan herkese yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür eder, camiamıza ve İnegöl’ümüze hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER