TABAN’DAN ESKİ BAŞKANLARA VEFA

TABAN’DAN ESKİ BAŞKANLARA VEFA

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Belediye eski Başkanları Refik Tabakoğlu, Rafiz Karataş, Muhittin Tanoğlu ve Cemal Arık’ı ziyaret ederek İnegöl Belediyesi’nin kuruluşunun 150’nci yılına özel olarak Araştırmacı Yazar Turhan Şahin tarafından hazırlanan “İnegöl Belediyeli Yıllar” kitabını hediye etti.

İnegöl Belediyesi, 2020 yılında 150’nci kuruluş yılını kutlamıştı. 1870 yılında kurulan İnegöl Belediyesi, 150’nci yıla özel olarak Araştırmacı Yazar Turhan Şahin aracılığıyla gelecek nesillere de ışık tutacak İnegöl Belediyesi’nin 150 yıllık köklü tarihini günümüze taşıyan “İnegöl Belediyeli Yıllar” kitabını hazırladı. Turhan Şahin’in 20 aylık çalışmayla hazırladığı 296 sayfalık “İnegöl Belediyeli Yıllar” kitabının lansmanı Kasım ayında yapılmıştı.

ESKİ BAŞKANLARA VEFA

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bir vefa örneği göstererek eski Belediye Başkanlarına bu tarihi değere sahip kitabı hediye etti. 25 kitap ve ansiklopedi, 10 doktora tezi, 23 yüksek lisans tezi, 25 makale ve bildiriden alıntıların yer aldığı “İnegöl Belediyeli Yıllar” kitabı, Sadıkzade Süleyman Ağa’dan günümüze İnegöl Belediyesi’nin tüm Başkan, yönetici ve hizmetlerini içerisinde barındırması nedeniyle eski Başkanlara hatıra olarak takdim edildi.

4 BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Başkan Alper Taban, 1977-1980 yılları arasında Başkanlık görevini yapan Refik Tabakoğlu, 1980-1984 yılları arasında Başkanlık yapan Rafiz Karataş, 1984-1989 yılları arasında Başkanlık yapan Muhittin Tanoğlu ile 1989-1994 yılları arasında Başkanlık yapmış olan Cemal Arık’ı ev ve işyerlerinde ziyaret etti. Hem şehirle ilgili istişarelerin yapıldığı hem anıların yad edildiği ziyaretlerde, Başkan Taban İnegöl Belediyeli Yıllar kitabını da eski Başkanlara takdim etti. Bu anlamlı çalışma için teşekkür eden Belediye Eski Başkanları, İnegöl’e ilişkin görüş ve önerilerini de sundular.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER