LOJİSTİK MERKEZİ İÇİN YER ARANIYOR

LOJİSTİK MERKEZİ İÇİN YER ARANIYOR

İnegöl Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 10 gündem 1 takrir olmak üzere toplam 11 madde görüşülerek karara bağlandı. 
MUHTARLARA DESTEK TALEBİ
İYİ Partili üye İsmail Karaman, merkez mahalle ve kırsal mahalle muhtarlarına, fatura karşılığında aylık 250 TL destek yapılmasını talep ettiler. Başkan Taban, bu konuda daha öncede taleplerin olduğunu, komisyonda konunun görüşüleceğini ifade etti.
Söz alan İYİ Partili Üye İsmail Karaman, muhtarlara ayni destek vermenin uygun olacağını düşündüklerini belirtti. Gündeme alınan madde, plan bütçe komisyonuna gönderildi.
YENİ ARAÇLAR ALINACAK
Farklı müdürlüklerde kullanılmak üzere tahmini 4 Milyon TL bedelle 19 hizmet aracının alınması konusu oybirliği ile kabul edildi. Başkan Taban, en iyi hizmetleri yapma adına, araç alımlarının yapıldığını söyledi.

Söz alan İYİ Partili Üye İsmail Karaman, “Ramazan ayı yardımlaşmanın doruğa çıktığı ay. Bu yardımların, erzak paketi şeklinde değil de bir alışveriş çeki niteliğinde olması gerektiğini söyledi. Bu alışveriş çekinin tüm istediği işletmelerde harcanacak şekilde olması gerekiyor.” Dedi.
Cevap veren Başkan Taban, yardım parasının ihtiyaç sahiplerinin hesabına nakit olarak aktarıldığını söyledi.
MOBİLYA AKTARMA İSTASYONU
Akhisar mahallesinde yeni fuar alanı olarak ayrılan ve fuar alanının yerinin 2. OSB’ye alındığını kaydeden Karaman, Akhisar mahallesindeki alanın tır parkı, lojistik alan olarak belirlenmesi gerektiğini kaydetti.
Cevap veren Başkan Taban, yeni fuar alanının 2. OSB’de olması gerektiği konusunda karar kılındığını belirterek, “2. OSB bölgesinde büyük fabrikaların olduğunu biliyoruz. 1. Etapta tamamen doluluk oranına ulaştık. Küçük ve orta ölçekteki mobilyacılarımız için de 2. etap hayata geçecek. Lojistik konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Teklifler bizim için önemli” dedi.
Söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Uslu, bu konuda kapsamlı bir çalışma ve araştırma yaptıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 15:58

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER