YERDE BULDUĞU PARANIN 25 GÜNDÜR SAHİBİNİ ARIYOR

YERDE BULDUĞU PARANIN 25 GÜNDÜR SAHİBİNİ ARIYOR

İnegöl Merkez Pazaryerindeki köylü pazarında tezgah açan duyarlı vatandaş, tezgahın önünde bulduğu paranın sahibini 25 gündür arıyor.

Merkez pazaryerinde kurduğu tezgahta organik ürün satışı yapan Ramazan Kılıçaslan, tezgahın önünde yaklaşık 600 lira civarında para buldu. Parayı eline alan çiftçi, pazarda gün boyu dolanıp paranın sahibini aradı, fakat bir türlü sahibine ulaşamadı. Evine giden Kılıçaslan, ikamet ettiği mahallenin kıraathanesinde ve camisinde vatandaşlara da haber verdi. 25 gün boyunca İnegöl’ün her yerinde gezen çiftçi, bir türlü paranın sahibine ulaşamadı. Kılıçaslan, paranın sahibini bulana kadar arayacağını söyledi.

25 GÜNDÜR ARIYORUM

Olayı anlatan Ramazan Kılıçaslan, “25 gün önce pazaryerinde satış yapıyordum. Tezgahımın önündeki fidelerimi toplarken, yaklaşık 600 TL civarında para buldum. O gün, gün boyu gelen müşterilere ve esnaflara para bulduğumu ve sahibini aradığımı söyledim. Mahallemde herkese söyledim. Kimseye de teslim etmedim parayı. Belki bu parayı kaybeden zor durumda olabilir. Ben kaybetmiş olsam dönüp arkama bakmazdım. Bu parayı asla harcamam, bu paradan hayır gelmez. Bu durum herkese örnek olsun. Keşke herkes böyle davransa. Bulana kadar sahibini arayacağım” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER