İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde şüpheli ve aranan şahıslara yönelik Güven Huzur Uygulaması yaptılar. Uygulama havadan görüntülendi.
 İnegöl merkez mahallelerde 15 ayrı noktada uygulama yapan ekipler, şahısların GBT sorgulamalarını yaparken, araçları didik aradılar. 250 polis ekibinin görev aldığı uygulamalarda aranan şahıslar yakalanarak gözaltına alındılar.
 Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Asayiş, Narkotik, KOM, TEM, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince  umuma açık işyerleri ve yol uygulaması yapıldı. 1925 şahsın UYAP sorgulaması yapılırken, 11 Aranan Şahıs yakalandı.
dolandırıcılık, uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan aranan ve 1 yıl 8 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, Güveni Kötüye Kullanma suçundan aranan 1 şahıs, Silahla Tehdit suçundan 4 yıl 11 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası olan 1 şahıs, Kasten Yaralama suçundan 1 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezası olan 1 şahıs, Bir kimliksiz yabancı uyruklu şahıs yakalandı. Bir şahıs üzerinde 4.02 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Bir şahıstan 2.55 gram metamfetamin olarak bilinen uyuşturucu madde ele geçirildi. Bir şahıstan 15.75 gr uyuşturucu madde ele geçirdi. 1297 araç kontrol edilirken, 271 araç sürücüsüne toplam 493 Bin 330 TL  para cezası uygulandı, 2 araç trafikten men edildi. Umuma Açık İşyerlerinde yapılan uygulamada 1 işyerinde Mesul Müdürün işyerinde olmadığı,  1 işyerinde kons hizmeti verildiği tespit edildi.

Kaynak: FAHRETTİN ENİŞ