HELAL SİZE ÇOCUKLAR

ÇOCUKLAR SOKAK HAYVANLARI İÇİN HAREKETE GEÇTİ

HELAL SİZE ÇOCUKLAR

İnegöl’ün kırsal Hamzabey mahallesinde ikamet eden ailelerin çocukları, televizyonlarda gördükleri sokak hayvanlarına yapılan eziyetlerden etkilenerek kendi aralarında ‘hayvanları koruma’ adını verdikleri dernek çatısı altında sokak hayvanlarına sahip çıkıyorlar. Mahallenin çocukları, muhtar Sadullah Arda’nın kapısını çalarak destek istediler. Çocuklar, sokakta buldukları sokak hayvanlarını sahiplenmeye başladılar. Sahiplendikleri sokak hayvanlarını evlerinde beslediklerini ifade eden çocuklar, bu konuda yetkililerden destek istediklerini söylediler. Minik çocuklar, yolda buldukları 2 adet yavru köpeği sahiplendiler.

ALMAK YERİNE SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENİN

Sokak hayvanlarını sahiplendikleri gayri resmi derneğin Başkanı 11 yaşındaki Fatma Özdemir, “Sokak ve diğer doğa hayvanlarını korumak için arkadaşlarımızla dernek kurduk. Televizyonlarda yayınlanan haberlerde görüyorum ki, birçok hayvana eziyet ediliyor. Bende bundan rahatsız oluyorum. Bu yüzden dernek kurduk. Biz bundan sonra sokak hayvanlarını hep sahipleneceğiz. Lütfen sizlerde almak yerine sokak hayvanlarını sahiplenin” dedi.

Çocuklardan 11 yaşındaki Aylin Acar ise, “Biz dernek kurduk. Sokak hayvanlarını sahiplenmek istiyoruz. Bu şekilde hayvanların şiddet görme ihtimallerini düşürmek istiyoruz” dedi.

Hamzabey Mahallesi Muhtarı Sadullah Arda ise, “Televizyonlarda görüyoruz, köpeklere büyük işkenceler yapılıyor. Üzülüyoruz tabi ki. Çocuklarımız bu tip haberleri görünce etkilenmişler. Bana gelip destek istediler. Sokak hayvanlarını sahipleniyorlar. Zaten sokak hayvanlarıyla ilgileniyorduk artık daha çok ilgileniyoruz. Hayvan sever olan çocuklarımızı bu konuda tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 09:16

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER