İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,  düzenlenen "KAFES-36" Operasyonlarında 7'si Yabancı Uyruklu 18 şüpheli yakalandığını açıkladı. Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından şöyle bir açıklama yaptı;

"Tekirdağ Merkezli  ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-36” Operasyonlarında, Nitelikli Dolandırıcılık, Şantaj ve Tehdit suçlarını işleyen Yurtdışı Bağlantılı Organize Suç Örgütü Çökertildi Operasyonlarında örgüt elebaşının da içerisinde olduğu ’si Yabancı Uyruklu  şüpheli yakalandı.

Suç Örgüt Kurarak Halkımızın Huzurunu Bozanların Her An Enselerindeyiz. Onlara Göz Açtırmayacağız Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde; Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında Tekirdağ merkezli  ilde düzenlenen “KAFES-36”operasyonlarında Suç Örgütü Üyesi şüphelilerin; Yabancı Uyruklu şahısların KADIN PROFİLLİ sahte sosyal medya hesapları üzerinden, Türk vatandaşı erkek şahıslarla irtibata geçtikleri, Görüntülü konuşmalarda müştekilerin müstehcen görüntülerini kayda aldıkları ve bu görüntüler üzerinden tehdit/şantaj yaptıkları, Şüpheli kadınların, evlilik vaadiyle de para talep ederek dolandırıcılık yaptıkları, Belli bir komisyon karşılığında Yabancı Uyruklu başka şahısları da ülkemize getirip çeşitli bankalardan çok sayıda banka hesabı açtıkları ve Şüphelilerin kullanmış oldukları hesaplar üzerinde yapılan incelemede yaklaşık 30 milyon TL dolandırıldıkları tespit edildi.

  •  Operasyonlar sonucu; 2 adet otomobil, 33 adet cep telefonu 27 adet sim kart, 47 adet farklı bankalara ait banka kartları, Çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile, Yabancı şahıslar adına düzenlenmiş, sahte çalışma belgeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı evraklarına el konuldu.
  • Operasyonları gerçekleştiren Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız.

Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek. 

Ekran Görüntüsü 2024 02 05 102045

Kaynak: SEHER YAŞA