İzmir'in Menemen ilçesinde yaşanan olay, bir düğünde içkili olarak fazla oynayan ve istek parçalarda ısrar eden 18 yaşındaki Metin S.'nin, düğün sahibi tarafından kovulmasının ardından gerçekleşti. Kazımpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda Metin S., arkadaşı Lütfi H. ile birlikte geri döndüğünde, 'Müziği kapatın' diye bağırarak pompalı tüfek ve tabancayla rastgele ateş etmeye başladı.

65574aa250acca6764bb74eb

Sultangazi’de direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü bariyere çarptı: Lüks araç hurdaya döndü Sultangazi’de direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü bariyere çarptı: Lüks araç hurdaya döndü

Düğün sahibinin Metin S.'yi sahneden uzaklaştırmak istemesi üzerine çıkan tartışmanın ardından, Metin S. düğünden ayrıldı ancak bir süre sonra silahlarla geri döndü. Olayda Aytekin Elkalkmış (16) hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Menemen Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların çabasına rağmen Aytekin Elkalkmış kurtarılamadı.

65574aa250acca872c0a5e8a

Polis, olayın ardından şüpheli Metin S. ve yanındaki arkadaşı Lütfi H.'yi gözaltına aldı. Şüphelilerin yanında bulunan 2 pompalı tüfek ve 1 tabancaya el konuldu. Aytekin Elkalkmış'ın amcası Çetin Elkalkmış, yeğenini kaybetmenin acısıyla "Metin'e en ağır cezanın verilmesini istiyoruz" dedi.

65574aa250acca5670d409b0