AKTAŞ EĞİTİMDEKİ SORUNLARI SIRALADI

AKTAŞ EĞİTİMDEKİ SORUNLARI SIRALADI

Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği tarafından ilçe divan toplantısı yapıldı. Toplantıya yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları yönetimi ve bazı iş yeri temsilcileri katıldı.

Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş ilçe divan toplantısında, eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara değinerek Eğitim Bir Sen’in talep ve önerilerini tek tek ele alarak açıklamalarda bulundu.

Aktaş yaptığı açıklamalarda, eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarının giderilmesi gerektiğini ve sorunsuz bir çalışma ortamında geleceğimizin mimarı gençlere daha kaliteli bir eğitim verilebileceğinin önemini vurguladı.

Çözüm bekleyen sorunları tek tek açıklayan Aktaş, “Kamu çalışanları ‘kılıf kıyafet yönetmeliği’ yeniden düzenlenmeli. Yıkılan ve güçlendirmeye alınan okullar hızlıca tamamlanmalıdır. Öğretmenler fazla nöbet tutmaları durumunda hak ettiği ücreti almalı. Mesai dışı angarya işler verilmemeli, zorunlu tutulmamalı. Ders ve ek ders ücretleri yeniden düzenlenmeli. Öğretmenlik meslek kanunu ve 3600 ek gösterge kapsamlı olarak çıkarılmalı. Personel açığı giderilmeli, bütçe desteği sağlanmalı. Karantinada ders ve ek ders görevleri yapılmış sayılmalıdır. Öğretmenlerin il içi yer değişikliğinde sıra tayini uygulanmalıdır. Hizmetlilerin ücret ve izin hakları konusunda düzenleme yapılmalı. Eğitim kurumları bütçesiz bırakılmamalıdır. Yardımcı personel ihtiyacına bir an önce cevap verilmelidir. Şube müdürlerinin atamalarına ilişkin yeni düzenleme şart. Eğitimcilere şiddet ve tehdide hapis cezası verilmelidir. Salgın sürecinde eğitim kurumlarında çalışanlara kolaylık sağlanmalıdır. Destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin kapsamlı düzenleme yapılmalıdır” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER