FABRİKA GİBİ OKUL!

USTA ÖĞRENCİLER

FABRİKA GİBİ OKUL!

Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, aldıkları eğitimle bir yandan mesleklerini öğrenirken diğer yandan atölyede yaptıkları mobilyaları satarak para kazanıyorlar.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNE ÜRÜN YAPIYORLAR

Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye işletmesi, Yalova Çınarcık Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ile yaptığı protokolle enstitünün ihtiyacı olan şifonyer ve TV ünitelerini okulun Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılmaya başlandı.

Protokol hakkında bilgi veren Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Paslı, “Okulumuz Döner Sermaye İşletmesinin, Yalova Çınarcık Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü için yaptığı TV ünitesi ve Şifonyer imalatı başladı. Okulumuza Yalova Çınarcık Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü arasında imzalanan protokol uyarınca okulumuz Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanımızın öğretmen ve öğrencileri tarafından 124 adet Şifonyer ve 130 adet TV ünitesi imal edilmektedir. Bu ürünleri Cuma günü montajını yaparak teslim edeceğiz” dedi.

TOPLUMA VE EKONOMİYE KATKIDA BULUNAN BİREYLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Paslı, “Okulumuzun vizyonu; çağdaş eğitim anlayışını öğretmen, öğrenci ve velilerimize benimseten, bilimsel gelişmeleri rehber kabul eden, kaliteli, kişilik sahibi, ülkesini ve mesleğini seven misyonu belli nesiler yetiştiren, çağdaş dünyanın meslek alanlarımızdaki gereksinimlerini benimseyen; "Mesleğinde Lider Eleman Yetiştiren Bir Kurum Olmaktır." Demokratik yaşamın gereğini benimsemiş, insan haklarına saygılı, kendine güvenen, yenilikçi, bilime ve bilimsel çalışmaya değer veren, mesleğini en üst düzeyde bilen ve uygulayabilen, teknolojik gelişmelere açık, kişiliği, mesleki bilgisi ve becerisiyle topluma örnek olan, topluma ve ekonomiye katkıda bulunan bireyler yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER