İNEGÖL GENÇLİK MERKEZİ ‘AYIN GENÇLİK MERKEZİ’ SEÇİLDİ

İNEGÖL GENÇLİK MERKEZİ ‘AYIN GENÇLİK MERKEZİ’ SEÇİLDİ

Türkiye genelindeki gençlik merkezleri arasında Temmuz ayının gençlik merkezi olarak İnegöl Gençlik Merkezi seçildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Ayın Gençlik Merkezi” uygulamasında gençlik merkezlerin faaliyetleri ve projeleri başta olmak üzere belirlenen performans kriterleri dikkate alınıyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye genelinde 300’e yakın bulunan Gençlik Merkezleri, gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerle değerlendirebildiği kurumlardır. Bu kapsamda faaliyet gösteren İnegöl Gençlik Merkezinin de vizyonu; milletine sevdalı, hür düşünebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, cumhuriyet ve demokrasiyi benimsemiş, donanımlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak olup, misyonu ise; serbest zamanlarında ilgi, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemek, bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlayabilecekleri, zararlı alışkanlıklardan korunabilecekleri zemini hazırlamak, eğitim ve istihdamlarına yönelik kurs, seminer ve girişimcilik programları düzenlemek, akranlarıyla kaynaşmalarını, sevgi, saygı hoşgörü, nezaket gibi değerleri benimsemelerini sağlamak, ailenin kutsallığını, anne, baba ve diğer aile büyüklerine karşı sevgi ve saygı bilincini edinmelerini temin etmek, farklılıklarımız zenginliğimizdir anlayışını benimseyerek milli birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmalarını sağlamak, karar alma ve uygulama süreçleriyle ilgili bilgilendirilmelerine ve bu süreçlere etkin şekilde katılımlarına imkan oluşturmak, bilgi ve iletişim teknolojilerine erişimlerini kolaylaştırmaktır.


Konu hakkında açıklama yapan İnegöl Gençlik Merkezi Müdürü Recep Erdoğan, “Bizler de faaliyet gösterdiğimiz 2014 yılından bu yana milli ve manevi değerlerinden şaşmayan, gençlerin her alanda yanında olmaya çalışan ve gönlüne dokunulmamış bir genç kalmasın diye tüm personeli, gençlik liderleri ve gönüllü gençleriyle mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam eden bir Gençlik Merkezi olarak, Bakanlığımızın her ay belli kriterler doğrultusunda seçtiği Ayın Gençlik Merkezi olma gururu ve mutluluğunu Temmuz ayında yaşadık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Merkezimizde gençlerimiz için tüm sene boyunca ücretsiz olarak gerçekleşen Kur’an-ı Kerim, Drama, Fotoğrafçılık, El Sanatları, Görsel Sanatlar, Satranç ve Müzik eğitimlerinin yanında sosyal- kültürel etkinliklerimiz ve gezi programlarımız da devam etmektedir. Tüm çalışmalarımızdan ücretsiz yararlanmak isteyen gençlerimiz, merkezimize yine ücretsiz üye olarak bakanlığımızın ve Gençlik Merkezlerimizin yurt içi ve yurt dışı projelerinden yararlanabilmektedir. Üye olmak ve detaylı bilgi almak isteyen 7-29 yaş arası herkesi Baykoca Mahallesinde bulunan İnegöl Gençlik Merkezine bekliyoruz” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER