İnegölspor'u icraya verdi

İnegölspor'u icraya verdi


İnegölspor Yönetim Kurulu  Başkanı Kani Ademoğlu, eski yöneticinin İnegölspor'u icraya verdiğini açıkladı.  
Açıklama yapan Ademoğlu, "Geçtiğimiz dönemki Münür Kanar yönetiminden yönetim kurulu üyesi Celalettin Kızılarslan’ ın 25.02.2020 tarihinde İnegölspor kulübüne vermiş olduğu 7.000 USD ( o günkü kur ile 42.740 TL ) borca karşılık olarak kongre tarihinden 1 hafta sonrasına, 17.08.2020 tarihine hazırlattığı USD bazlı senete istinaden İnegölspor kulübüne ihtiyatlı icra davası açtığını büyük bir üzüntü ile duymuş bulunmaktayız. 

Göreve geldiğimiz günden bu yana  bir çok kişi ve kuruma ödeme yapılmış ve borç ciddi rakamdan minimum rakamlara inmiştir. Fakat bu kulübümüze açılan ilk ve tek davadır. Celalettin Kızılarslan ile 08.09.2020 tarihinde görüşülmüş ve kendisine 20.000.00 TL ( o günkü kur ile 2.75 USD ) ödeme yapılmıştır. İnegölspor’umuza destek maksadıyla geri kalan tutarın ise önceki dönem yöneticileri tarafından üstlenileceği hususunda anlaşmaya varılmıştır. Yapılan bu anlaşma bizim nezdimizde bir akittir ve eski yöneticilerden Serkan Bak ve Semih Peşin olaya şahittir. Biz yönetim olarak üzerimize düşen görevi yaptığımızı düşünmüştük fakat maalesef Celalettin Kızılarslan bu akde uymamıştır. Aldığımız bu acı ihbar ile 40.175.79 TL borcumuz olduğu bilgisi gelmiştir.

İnegölspor tarihinde karşılaşılmamış bir hadise olan eski bir yöneticiden gelen bu icra dosyası bizi derinden yaralamıştır ve eminiz ki gelmiş geçmiş bütün başkanlar, yöneticiler ve tüm İnegölspor camiası aynı duygular içinde olacaktır. 

Celalettin Kızılarslan’ ın yönetici olduğu geçen yılki dönemde vadesi dolan, şuan ki yönetimde görev alan bazı arkadaşlarımızın alacaklarını tahsil etmediklerini, senetlere karşılık olarak herhangi bir dava açmadıklarını, göreve geldikten sonra da senetleri iptal edip kulübe bağış yaptıklarını hatırlatıp Celalettin Bey’ den eski bir yönetici olarak bizim şuan ki durumumuzu gayet iyi ve açık bir şekilde anlayacağını düşünerek, yaptığı yanlıştan geri dönmesini ve mevzu bahis senet için icra dosyasını acilen geri çekmesini bekliyoruz. 
Unutulmamalıdır ki İnegölspor kulübümüzün emanetçileri olarak her kuruşumuzu göz etmek ve haklarımızı savunmak bizim en asli görevlerimizden biridir.
Saygılarımızla," dedi. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER