Olay saat 19.00 sıralarında  Sinanbey mahallesi Murat caddesi üzerinde meydana geldi. Oktay A.(27), iddiaya göre 5 saat önce Fırat T.(29)'nin evine hırsızlık için girdi. O sırada eve gelen Fıray T., eve giren Oktay A.'yı yakaladı. İki şahıs arasında çıkan kavga polis ekiplerince sonlandırıldı.
Şahıslar karakola götürülerek ifade verdiler. İfadenin ardından şahıslar serbest bırakıldı. 
Olaydan 5 saat sonra Fırat T.(29), arkadaşı Musa C.(22) ile Murat caddesinde yürürken Oktay A.'yı gördüler. Fırat T. İle Oktay A. Arasında tartışma çıktı. Tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Oktay A. Elindeki bıçakla Fırat T.'yi göğsünden, Musa C.'yi ise bacağından yaraladı. Bıçak darbeleriyle 2 genç yere yığıldı. Saldırgan ise kaçarak kayıplara karıştı.
Yaralılar olay yerine sevk edilen Ambulansla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Yaralılardan Fırat T.'nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
METRUK BİNADA YAKALANDI
Olayın ardından kaçan Oktay A.(27), İnegöl'ün Süleymaniye mahallesinde bir metruk binada polis ekiplerince gözaltına alındı.
TÜKÜRDÜ DEDİ
İfadesinde "Özel halk otobüsünü beklediğiö sırada geldi yüzüme tükürdü. Kavga çıktı. Bende kendini korumak için bıçakladım" dediği öğrenilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Öznur Dede