İnegöl’deki birinci basamak sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplayan Sağlıklı Yaşam Merkezi Hizmete açıldı. 6 milyon TL’lik yatırımın önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılacak.

İnegöl Belediyesi’nin tahsis ettiği eski huzurevi binasının yerine, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılan Sağlıklı Yaşam Merkezi projesi ile İnegöl’deki sağlık hizmetleri tek çatı altında toplandı.

2018 yılı Haziran ayında temeli atılan binanın yapımı tamamlandı. 5 milyon 500 bin TL’ye mal olan donanımlı hizmet binası hizmete açıldı.

5 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselen İnegöl Sağlıklı Yaşam Merkezi, 3 bin metre kare kapalı alanda hizmet verecek.

Merkezin bünyesinde; Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), Obezite Birimi, Sigarayı Bıraktırma Polikliniği, Anne ve Çocuk Sağlığı Hizmet Birimi, Verem-Savaş Birimi, Ergen Çocuk Merkezi Aile Sağlığı Merkezleri gibi birimler yer alıyor. Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezi de buraya taşındı. Yeni binayla birlikte kentin Sağlıklı Yaşam Merkezi eksiği giderildi. Binada ayrıca 112 noktası da bulunuyor.