SERBEST KALDILAR

SERBEST KALDILAR

Bursa ve İnegöl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 şahıs adli kontrol şartıyla serbest kaldılar.

DRONE KEŞFİYLE TESPİTİ YAPILDI

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 05 Temmuz 2019 tarihinde Uyuşturucu ile mücadele kapsamında ve kenevir ekim alanlarının tespiti maksadıyla İnegöl ilçesi Rüştiye Mahallesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı bilgisi ile takip edilen Ö.A. ve H.A. isimli şahsa ait ev, işyeri ve eklentilerinde sivil ekipler tarafından yapılan kontrollerde kendilerine ait arazide kenevir bitkisi ekili olduğu ve hasat döneminin geldiğinin drone keşfiyle tespiti yapıldı.

İnegöl Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararına istinaden şüphelinin ev, eklentileri ve arazisinde Drone ve uyuşturucu madde bulma köpeği roket ile birlikte arama yapıldı. Yapılan arama sonrasında; özel olarak ekilmiş ve bakımları yapılmış yaklaşık bin adet kök kenevir bitkisi, hasadı yapılarak kurutulmaya bırakılmış bin 360 gram Kubar Esrar ve 1 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği ele geçirildi.

Yakalanan 2 şüpheli hakkında uyuşturucu madde imal ve ticareti/yasadışı ekim suçlarından işlem yapılmak üzere gözaltına alındı. Ele geçirilen kenevir bitkileri İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından gerekli inceleme ve raporlamalar yapıldıktan sonra imha edildi.

SERBEST KALDILAR

Adliyeye sevk edilen 2 şahıs çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldılar.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER