Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, dün iki kızını kesici aletle, oğlunu ise boğarak öldüren babanın adli işlemlerinin sürdüğünü ve soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

A W215956 03

Olay, dün saat 15.00 civarında merkez Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Bağlar Sokak'ta bulunan dört katlı apartmanın bodrum katındaki dairede meydana geldi. Alınan bilgiye göre, eşi Gülay K. geçen yıl üç çocuğunu da bırakarak evi terk eden M.K. (39), birlikte yaşadığı 11 yaşındaki Zeynep ve 6 yaşındaki Aslı'yı kesici aletle, 3 yaşındaki oğlu Muhammet Ali'yi ise boğarak öldürdü. Baba M.K., ardından Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ek hizmet binasına giderek teslim oldu.

A W215956 02

Savcılık açıklama yaptı
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan olayla ilgili yapılan açıklamada, “Basın yayın kuruluşlarında yer alan ‘Bursa’da cinnet geçiren şahıs 3 çocuğunu öldürdü’ haberine konu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma çerçevesinde ilimiz Nilüfer ilçesinde şüpheli M.K.’nin gerçekleştirdiği olay ile ilgili olarak, şüpheli M.K. Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınmış olup, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde adli işlemleri halen devam etmektedir. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

A W215956 01

A W215956 04

Kaynak: İHA