İNEGÖL'DE FESTİVAL COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

İNEGÖL'DE FESTİVAL COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen 32. Uluslararası Kültür Sanat Festivali’nin coşkusu tüm şehri sardı. Kültürlerin kaynaştığı bir organizasyon haline gelen festivalin dış park gösterileriyle, halk dansları ekipleri şehrin dört bir köşesinde ilçe halkına birbirinden güzel koreografiler sunuyor.

İnegöl Belediyesi tarafından 13 Temmuz Cumartesi günü startı verilen 32’inci Uluslararası Kültür Sanat Festivali’nin coşkusu tüm şehri sardı. Festival kapsamında belirlenen bölgelerde gerçekleştirilen Dış Park Gösterileriyle, yurt dışından gelen misafir ekiplerin halk dansları gösterileri ilçe halkıyla buluşuyor.

24 SAAT SÜREN ŞÖLEN

Dış park gösterileri ile organizasyonun heyecanı ve coşkusu tüm şehre yayılırken, bu etkinliklerle beraber gündüz dış park gösterileri, akşam kültür derneklerinin örf, adet ve geleneklerinden kesitler sundukları çadır etkinlikleri ve Açık Hava Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen farklı kültürlerin halk dansları ekiplerinin sergiledikleri oyunlarla birlikte festival adeta 24 saat yaşanıyor.

4 FARKLI NOKTADA ETKİNLİK

Farklı coğrafyalardan farklı kültürlerin birleştiği ve kaynaştığı bir organizasyona ev sahipliği yapan İnegöl, halk dansları ekiplerinin sundukları gösteriler ile festivalin coşkusuna ortak oluyor. Belirlenen günlerde şehrin 4 farklı yerinde ilçe halkıyla buluşan yabancı ekipler, sergiledikleri oyunlar ile kültürlerinden izleri sahneye taşıyor. Salı günü yapılan Dış Park Gösterileri; çarşı merkezinde Uzun Sokak Girişi, Huzur Mahallesi, Alanyurt Pazar Yeri ve Yeniceköy Ek Hizmet Binası önünde 18.00’da gerçekleştirildi. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği Dış Park etkinliklerinde; Özbekistan, Adige Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya çarşı merkezinde, Belediye Halk Dansları, KKTC ve Ukrayna Huzur Mahallesinde, Polonya, Arjantin ve Gürcistan Alanyurt Pazar Yerinde, Azerbaycan, Bulgaristan ve Bosna Hersek ise Yeniceköy Mahallesi Ek Hizmet Binası önünde gösterilerini ilçe halkına sundu. Ekipler, sahneledikleri şovlarıyla beğeni topladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 09:02

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER