Kahvaltının ardından açıklama yapan AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı Rıdvan Kocaağa:

Yaklaşık 4,5 yıldır İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyeliği görevlerini icra etmekteydim. 
6 Eylül 2023 tarihinde başta AK Parti İlçe başkanımız olmak üzere Değerli Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız ile yaptığım istişareler sonucunda İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılmak için müsaadelerini istedim. AK Partinin bir neferi olarak davamızın bizlere emanet ettiği görevlerle birlikte İnegöl Belediye Meclis Üyeliği görevim halen devam etmektedir. 
Partimizin bizlere tevdi edeceği her türlü göreve her zaman adanmışlık ve aşkla hizmet edeceğimi belirtmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler ve Mahalli idareler seçimleri için Belediye Başkan aday adaylığı ve Meclis üyeliği aday adaylığı süreçleri partimiz açısından 9.11.2023 tarihi itibari ile başlamış bulunmaktadır. Ben de Rıdvan Kocaağa olarak parti büyüklerimizle yaptığım istişareler neticesinde bugün İnegöl Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığımıza başvurumu yapmış bulunmaktayım.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da belirttiği gibi AK Parti de kişisel hırslar yoktur, İnegöl Belediye Başkanlığı aday adayları arasından partimiz kimi uygun görürse, 31 Mart 2024 tarihine kadar hep birlikte canla başla çalışarak, partimizin şehrimizde en yüksek oyu alması ve tekraren AK kadroların şehrimizi yönetmesi için tüm gayretlerimizi göstereceğiz. Ülkemiz ve milletimizin geleceği için başlayan bu sürecin Siz değerli Hemşehrilerimize, İnegöl’ümüze Bursa’mıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyor, hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler ve mahalli idareler seçimlerinde İnegöl’ümüzde hizmet bayrağını daha yükseklere taşımak ve yılların tecrübesini yine yine gölümüzün hizmetine sunmak gayesi ne belediye başkan aday adaylığını başvurumu yapmış bulunmaktayım. Kıymetli hemşerilerimiz inşallah bu başvurumuzun hemşehrimize hem ülkemize hem de bizlere hayırlar getirmesini diliyorum. Sizlerin dualarını bekler güne gördüğümüze hizmet yolunda her daim gücümüze güç katacak dileklerinizi görüşlerinize önerilerinizi taleplerinize ve dualarınızla ihtiyacım olduğunu şimdiden bildirir hepinize çok teşekkürlerimi sunarım .Çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri mahcup etmesin. Bizler seferden, İyi olanı inşa etmekten, Hakkı yerine getirmekten, Kalbimizle güzel işlere vesile olmaktan sorumluyuz. Sefere giden bu yolda da güzel rotalar oluşturulduğuna inanmaktayız.  Ve bizler daima istikametten sorumluyuz. Mevzularımız ise bu yolda ki mevzilerimizi belirleyecektir. Bunun yanı sıra biliyoruz ki bahsini ettiğimiz yol oldukça uzun lâkin bizler yolu kısaltmaktan yahut geri dönmekten değil daima ayaklarımızdan feragat eden taraf olacağız ve sonunda da kazanan taraf Rıdvan Kocaağa değil İnegöl olacak.

dedi.
BAŞKAN TABAN'LA KÜSLÜK VAR MI?

Evet kesinlikle arkadaşlar şöyle bir şey bakın, ben 31 mart 2019 tarihinde partimizde belediye başkan yardımcılağından önce meclis üyesi seçildim ve değerli belediye başkanımın aynı zamanda benim abim, büyüğüm ve her zaman önünden kaygısını saygımı eksik etmeden geçeceğim bir büyüğümdür. Kendisine şehrimize kattığı değerler de vardır ve biz bununla birlikte bu konuyu süreci istişare ederek bu duruma geldik. Yani ben başkanıma hem müsadelerimi istedim, hem bundan sonraki süreçte de hedeflerimin olduğunu da belirttim. Beraber sarılarak birbirimize başarılar dileyerek bu sürece başladık. Herhangi bir problemimiz yok.  Arkadaşlar devam eden bir sürü projemiz projeleri var. Inegöl belediye başkanlığımızın sürecinde başkan yardımcılığı sürecinde ve belediye başkanlığında yürüttüğü projelerimiz var. Bunun yanında biz şu anda aday adayıyız. Ben ak parti'nin bir neferiyim ve şu anda partimizle birlikte ve belediyemizle birlikte alınacak kararlardan sonra adaylık netleştikten sonra bu tip projeleri paylaşmakta fayda var yani şehrimize dair bizim heyecanımız var. Bizim bu şehirde yapmak istediğimiz işlerimiz var. Evet, bugüne kadar bu şehre değer katan bir sürü başkanımız var. Başta rahmetli hem büyükşehirde hem inegöl'e hizmet etmiş değerli büyüğümüz Hikmet şahin var. Mesela akabinde 13 buçuk yıldır şehre hizmet eden değerli büyüğümüz ve şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olan Alinur Aktaş başkanıma Yine 6 yıldır 6 buçuk yıldır benim de 4 buçuk yıl beraber çalıştığım Alper başkanıma. Hepsine şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bu şehre değer katmak için ellerinden geleni ve bugüne kadar yapılanların hepsinin üstünde daha özel şeyler yapmaya çalıştıklarından biz eminiz. Ama biz yeni nesil, yeni genç nesil ve genç kadro olarak hep birlikte daha güzel işler yapmak için el ele kol kola bir birlikte çalışarak inegöl'e daha iyi değerler katmak için çalışacağız.

TikTok Türkiye Sözcüsü'nden dikkat çeken açıklama'16 Milyon içerik kaldırıldı' TikTok Türkiye Sözcüsü'nden dikkat çeken açıklama'16 Milyon içerik kaldırıldı'

İSTİŞARE İLE YOLA ÇIKTIK

Hiçbir yola istişare edilmeden çıkılmadı. Evet mutlaka istişareler gerçekleştirilmiştir. Tarafımıza da yapılan istişarelerle de ben de bu kararı alırken büyüklerimizle istişare ederek yola çıkmış bulunmaktayım.

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.01.47_ee14b246

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.01.48_fa5c6a05

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.21_214db175

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.22_1e1c015b

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.22_d166305c

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.23_8d297398

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.23_b5d70a07

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.23_c08f8d26

WhatsApp Görsel 2023-11-17 saat 12.09.23_daa0d0c8