İNEGÖLLÜ ÖĞRENCİLER KİTAP KAMPANYASI BAŞLATTI

İNEGÖLLÜ ÖĞRENCİLER KİTAP KAMPANYASI BAŞLATTI

İnegöl’de yaşayan üniversite öğrencileri ‘Bir kitap çok şey değiştirir’ diyerek köy okullarında ki kitap çeşitliliğini arttırmak amacıyla başlattıkları kampanya da toplanan kitapları Hocaköy İlk ve Ortaokuluna teslim ettiler.

İnegöl’de yaşayan üniversite öğrencileri; Gökmen Dede, Alperen Uğur ve Bengü Haliloğlu: ‘Bir kitap çok şey değiştirir’ diyerek köy okullarında ki kitap çeşitliliğini arttırmak amacıyla bir kitap toplama kampanyası başlattı. Kampanyaya çevrelerinden gelen yoğun ilgi neticesinde 700’ü aşkın okuma kitabı topladı. Topladıkları kitapları İlçelerinde bulunan Hocaköy ilkokul’u ve Ortaokuluna teslim ettiler.

Kitapları teslim alan Okul Müdürü Süleyman Demir, “Gençlerimizin bu tarz projelerde bulunması ve kitaba değer vermesi bizi çok mutlu ediyor. Bu bağlamda gençlerimizin her daim arkasındayız. Onlara bir fener misali yol gösterici olacak aynı zamanda çevremizi de aydınlatacağız. Biz okulumuzda kitapları kapalı kapılar ardında değil Sokak Kütüphanesi uygulaması ile okul koridorlarında çocuklarımızın rahatça erişimine sunuyoruz bu nedenle çeşitli kitapların okulumuza gelmesi gençlerimizin hayal dünyasına büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

Üniversite öğrencilerinden Gökmen Dede, “Bu projede bizi yalnız bırakmayan desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz. Arkadaşlarım Alperen ve Bengü ile ‘Bir kitap çok şey değiştirir’ diyerek çıktığımız bu yolun sonunda  o kitapların genç arkadaşlarımıza, kardeşlerimize ulaşacağını bilmek onların okuduğu her kelimede yeni dünyalar yeni insanlar keşfedeceğini bilmek müthiş bir duygu.  Alperen ve Bengü ile Elimizden geldiğince karınca misali bir çalışma yaptık umarım yaptığımız çalışma diğer genç arkadaşlarımıza bir örnek teşkil eder. Bizden desteklerini esirgemeyen herkese bir kez daha teşekkür ederiz” diye konuştu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER