Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yürütülen ’24 Nisan Çanakkale Kara Savaşlarının 109. Yıl Dönümü Anma Programı’ için bestelenen şarkı, dinleyenleri duygu seline sürüklüyor. Genç sanatçı Irmak Arıcı’nın seslendirdiği “Bizim Çanakkale”, büyük zafer sonrasında Cumhuriyeti ilan eden birliktelik, dayanışma ve mücadele ruhunu yansıtan dizeleriyle milyonlarca kişiye 109 yıl öncenin coşkusunu yaşatıyor.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın düzenlediği ’24 Nisan Çanakkale Kara Savaşlarının 109. Yıl Dönümü’ törenleri için geri sayım başladı. Törenler öncesinde Çanakkale ruhuna özel bestelenen şarkı, zafere giden yoldaki duyguları yeniden canlandırıyor.

Genç şarkıcı Irmak Arıcı’nın seslendirdiği “Bizim Çanakkale” şarkısının söz ve müziği Asena İrmikçi tarafından yazıldı. Müzik yönetmenliğini Salih Özsan’ın yaptığı şarkının dizeleri, Çanakkale zaferine giden yoldaki kahramanlık, cesaret, dayanışma, birlik, fedakârlık ve mücadele ruhunu anbean yaşatıyor.

Yer Gök Kırmızı Beyaz

Şarkının İdil Dizdar ve Sait Dağdeviren tarafından çekilen klibinde; sanatçı Irmak Arıcı Türk bayrağının kırmızı ve beyaz renkleriyle bezenmiş kostüm ve aksesuarlarla yer alıyor. Dev Türk bayrağı görüntüsüyle başlayan duygusal klipte, Çanakkale Savaşı şehitlerinin fotoğrafları ve isimlerinin yazılı olduğu anıt izleyenleri gözyaşlarına boğuyor. Klip, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve Çanakkale şehitlerine yönelik minnet dolu bir anma mesajıyla son buluyor. Dijital görsellerin eşlik ettiği klipte, Arıcı’ya eşlik eden koro üyeleri de yer alıyor.

Kaynak: iha