ORTALAMA KONUT FİYATI 3 MİLYON TL’YE YAKLAŞTI ORTALAMA KONUT FİYATI 3 MİLYON TL’YE YAKLAŞTI

Kredi kartı, günümüz ekonomik işlemlerinde en çok tercih edilen ve kredi kartı limiti öğrenme gibi seçenekler ile kolaylık sunan ticari bir enstrümandır. Kredi kartları adından da anlaşılacağı üzere kullanılan kart ile yapılan ödemenin daha sonra ödenmesine olanak sağlayan özel bir banka kartıdır. Kredi kartları bir çeşit vadeli işlem sunmakta olan ödeme seçeneği olarak görülmektedir. Bugün yapılan alışveriş bedelini kredi kartı hesap kesim tarihinde ödemeye imkân sunmaktadır. Kredi kartı limitleri kişiden kişiye değişim göstermektedir. Her kredi kartı kullanıcısı özel olarak kredi limitlerini öğrenebilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artar?

Yapılacak olan işlemler ile ilgili olarak kredi kartı limiti öğrenme ile limitin işleme yeterli olup olmayacağı kontrol edilebilmektedir. Kredi kartlarının limitleri kartın kullanıcısına göre belirlenmektedir. Bu belirleme işlemi içinde kredi kartı sahibinin aylık geliri kıstas olarak alınmaktadır. Yasal mevzuat hükümlerine göre kredi kartlarının limitleri kart sahibinin gelirinin birkaç katını geçmemelidir. Kredi kartı limitini arttırmak isteyen kişiler için yapılması gereken işlem kartın kullanıldığı banka ile irtibata geçerek gerekli başvurunun yapılmasıdır. Bu başvuru işlemi sonrasında bankanın uygun görmesi durumunda kredi kartı limitleri arttırılmış olacaktır. Olumsuz cevap gelmesi durumunda da belirli bir süre başvuru işlemi yapılamayacaktır.

Kredi Kartının Avantajları

Kredi kartı limiti öğrenme işlemine ek olarak kredi kartları kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamaktadır. Öncelikle kredi kartı kullanıcıları nakit para taşıma zahmetinden kurtarmaktadır. Kredi kartı kullanan kişiler ödemelerini nakit olarak değil de kartla yapabilecekleri için büyük kolaylığa kavuşmuş olacaklardır. Bunun yanı sıra kredi kartları kullanıcılarının parası olmasa dahi ödeme yapabilmelerini sağlamaktadır. İşlem anında parası olmasa dahi kişiler kredi kartları ile işlem yapabilecek ve ödeme tarihi itibariyle ödeme yapabileceklerdir.