Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayın

Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayın

Kış mevsimiyle birlikte hava sıcaklığındaki düşüş, otomobil kilitlerinde donma ve anahtar kırılmalarına neden olabiliyor. Bu konuda araç sahiplerine uyarı geldi.

Havaların soğumasıyla birlikte otomobiller için risk teşkil eden durumlar hakkında araç sahiplerine uzmandan uyarılar geldi.  Uzmanlar, "Özellikle 3 yaş altı araçlarda kapı kilitleri yaz aylarında toz, toprak topladığı için süreç içerisinde bunlar oksitlenmelere sebep olabiliyor. Kış aylarında da özellikle soğuk havalarda içeride biriken pislikler nedeniyle donmalar hızlanıyor. Bu anlamda yapılması gereken kapı kitlerinin bakımlarının yapılmasıdır" dedi.

BUNU SAKIN YAPMAYIN!

Kapı kilitlerinin donması durumunda yapılabilecekleri anlatan Uzmanlar, "Kapılar dondu ise sürücüler anahtarları ile beraber araçlara girmesi gerekenler için konuşuyorum çok da fazla bir seçenek olmuyor donduğu zaman. Su olabilir. Herkesin yaptığı sıcak su dökümü oluyor ama soğuk havada sıcak suyu dökmek orada daha fazla bir buzlanmaya sebebiyet veriyor. Çok fazla çözüm olmuyor bu açıkçası. Donmuş kapı kilitlerinde yapılabilecek çok da fazla bir şey yok. Çilingir hizmetiyle bu iş çözülebilir. Bunun dışında havanın ısınmasını beklemek en doğrusu" şeklinde konuştu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER