ORHANİYE MAHALLESİ MODERN OTOPARKINA KAVUŞTU

ORHANİYE MAHALLESİ MODERN OTOPARKINA KAVUŞTU

İnegöl Belediyesi, Orhaniye Mahallesinde mezbelelik haldeki boş alanı modern bir otoparka dönüştürdü. Yapılan çalışmayla bölgenin çehresi de değişti.

Orhaniye Mahallesi Bülbüller Sokaktaki boş alanı modern bir görünüme ve kullanışlı bir otoparka dönüştürmek için bir süre önce çalışma başlatan İnegöl Belediyesi, projeyi tamamladı. 960 m2’lik alanda yapılan düzenleme, adeta bölgenin çehresini değiştirdi.

Yapılan çalışmayla; 345 m2’lik 21 araçlık otopark, 615 m2’lik sert zemin alanı ve renkli parke taş uygulamasıyla eski halinden eser kalmayacak şekilde bir otopark alanı ortaya çıkarken, çalışmanın tamamlanması sonrası Belediye Başkanı Alper Taban da bugün beraberindeki heyetle bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Taban, inceleme sırasında otopark alanının öncelikle mahalle sakinlerine ve tüm ilçe halkına hayırlı olmasını diledi. Merkeze yakın olması nedeniyle bu alanın gün içerisinde bu bölgede işi olan vatandaşların da parklanma sorununa çözüm olacağını ifade eden Taban, “Burası düzenleme öncesi şehrimize ve mahallemize yakışmayan bir haldeydi. Ancak şuanda her noktasıyla bakınca insanın içinin açıldığı bir alan oldu. Daha kullanışlı olmasıyla birlikte görsel olarak kattığı değer de ortada. Emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum. Çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER