BESAŞ ŞUBELERİ İNEGÖL’DE HİZMETE BAŞLADI

BESAŞ ŞUBELERİ İNEGÖL’DE HİZMETE BAŞLADI

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BESAŞ’ın İnegöl’de faaliyeti resmen başladı. Bugün itibariyle ilk 4 BESAŞ Şubesi 150 dolayındaki ürünüyle kapılarını açtı. Baykoca Mahallesindeki BESAŞ Büfesini ziyaret ederek burada konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Amacımız bu şubeleri İnegöl’de yaygınlaştırmak” dedi.

İnegöl’de Belediye Halk Ekmek Fabrikasının kapanmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan BESAŞ’ın İnegöl’e geleceği daha önce belirtilmişti. Yapılan girişimler sonucunda BESAŞ şubeleri bugün itibariyle İnegöl’de hizmet vermeye başladı.

150’Yİ AŞKIN ÜRÜN ÇEŞİDİ

İlk olarak Baykoca Mahallesi Çamlıca Sokak, Orhaniye Mahallesi Mezba Sokak, Mesudiye Mahallesi Uğur Sokak ve Süleymaniye Mahallesi Lise Sokakta açılan BESAŞ Şubelerinde, 150’yi aşkın ürün çeşidi yer alıyor. 400 gram ekmeğin 1,5 TL olduğu BESAŞ Şubelerinde, süt ürünlerinden bakliyata, farklı kooperatiflere ait temel gıda maddelerine ve farklı özelliklerde 20 çeşit ekmeğe kadar pek çok ürünü bulmak mümkün.

BAYKOCA ŞUBESİNDE AÇILIŞ YAPILDI

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün hizmet vermeye başlayan BESAŞ Şubeleriyle ilgili açıklamalarda bulunmak üzere 14.00’da Baykoca Mahallesindeki BESAŞ Şubesini ziyaret etti. Beraberindeki heyetle birlikte BESAŞ Baykoca Şubesine gelen Başkan Taban’a, Besaş Genel Müdürü Hakkı Gülşen de eşlik etti. Burada sembolik bir açılış yapılarak BESAŞ’ın İnegöl’de faaliyete resmen başladığı duyuruldu.

“AMACIMIZ BU ŞUBELERİ İNEGÖL’DE YAYGINLAŞTIRMAK”

Kurdele kesimi sonrası bir açıklama yapan Başkan Alper Taban, “Besaş’ın İnegöl’deki ilk şubesinin açılışındayız. Bildiğiniz gibi uzun bir süredir Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Besaş ekmek firmasının İnegöl’de de şubelerinin açılmasıyla alakalı girişimlerimiz vardı. Sayın Alinur Aktaş Başkanımızın da olurlarıyla şehrimizdeki ilk şubenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Besaş’ın sadece unlu mamullerle ilgili ürünlerini biliyoruz ama buradaki konsept aslında bir market gibi. Süt ürünleri var, bakliyat ürünleri var, diğer çeşitli gıda ürünleri var. Burada başta mahallelimiz, vatandaşlarımız gelerek deneyimleyecekler. Uygun fiyatlarla ürün alabilecekler. Özellikle ekmekte şuan için geçerli fiyat 400 gram 1,5 TL. Buradan gönül rahatlığıyla vatandaşlarımız gelip ekmek ve diğer ürünlerini alabilecekler. Amacımız bu şubeleri İnegöl’de yaygınlaştırmak. Ben huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a çok teşekkür ediyorum. Besaş Genel Müdürümüze, çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımız da gelip buradan ürünlerini alabilirler. Şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER