Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun başlattığı soruşturma kapsamında, 65 müştekinin sunduğu şikayet dilekçelerinde şüphelilerin filo şirketi olarak hizmet verdiği, araç satışı yaptıkları ve araç bedellerinin tahsil edilmesine rağmen kendilerine vaat edilen araçların teslim edilmediği belirtildi. Müştekilerin dolandırıldıklarını beyan ederek şikayetçi oldukları ve soruşturma aşamasında da mağdurların sayısının artmaya devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

TikTok Türkiye Sözcüsü'nden dikkat çeken açıklama'16 Milyon içerik kaldırıldı' TikTok Türkiye Sözcüsü'nden dikkat çeken açıklama'16 Milyon içerik kaldırıldı'

Soruşturma kapsamında şüpheliler H.C. ve A.C.’in kamu görevlisi olarak çalışmaları sebebiyle eşleri ve akrabaları olan şüpheliler üzerine CNGZ Filo ve Araç Kiralama Ltd. Şti kurdurdukları belirlendi. Şüphelilerin daha sonra bu şirket üzerinden müştekilere araç satışı vaad etmeye başladıkları, fiyat sabitlemek bahanesiyle araç bedellerinin tamamını peşin olarak tahsil ettikleri ve yazılı araç satış vaadi sözleşmesi yaptıkları, ancak bu sözleşmede satılacak olan aracın şase numarası/plaka gibi ayırt edici bilgilerinin bulunmadığı tespit edildi.

FİYAT FARKI ADI ALTINDA EKSTRA ÜCRET

Şüphelilerin kiralamak amacıyla temin ettikleri araçları; satış vaat ettikleri ve parasını ödeyen müştekilere kiraladıkları, 6 ay ve 6 bin km şartı olduğu için bu süre sonunda araçların kendilerine devredileceklerini beyan ettikleri, ancak bu süre sonunda da çeşitli bahanelerle müştekileri oyaladıkları ve araçların devrini vermedikleri, hatta birçok müştekiden fiyat farkı adı altında ekstra ücret aldıkları, bu şekilde müştekileri dolandırıp mağdur etmeye devam ettikleri de soruşturma kapsamında ortaya çıktı.

Alınan ifadeler ve toplanan deliller sonucunda şüphelilerin müştekileri toplamda ilk tespitlere göre 400 milyon TL dolandırdıkları belirlendi. A.C., H.C. ve diğer 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Bugün Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen 7 şüpheli tutuklanmaları talebiyle 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Olayla ilgili 1 şüphelinin aranılmasına devam edilirken soruşturma sürüyor.